Urban Spot

Portal Urban Spot

Urban Spot - z miłości do architektury

Portal społecznościowy Urban Spot powstał z myślą, by dostarczyć pasjonatom architektury i profesjonalistom przyjazne miejsce do wymiany wiedzy i doświadczeń, a także promocji siebie, swojej działalności i dokonań. Spotkamy tu niczym nieograniczoną bazę obiektów architektonicznych z całego świata, bazę firm z branży oraz profile profesjonalistów.

Flagową funkcjonalnością jest interaktywna, architektoniczna mapa świata, klasyfikacja obiektów w najmniejszych detalach oraz zaawansowana wyszukiwarka budynków.

"Z miłości do architektury" - to stwierdzenie obiektywnie wyjaśnia ideę i powód powstania tego przedsięwzięcia. Jego pomysłodawca i właściciel, Radosław Wanago, architekt, właścieiel RAW Studio z Opola, tak komentuje proces tworzenia idei projektu: "Uważam, że budynki mają większą wartość niż eksponaty w galerii. Poruszamy się wśród nich, mieszkamy, odpoczywamy. To one maja niebanalny wpływ na nasze zachowania, pobudzają nasze zmysły. To w nich zakochujemy się, poznajemy innych ludzi, itd. Dlaczego więc stoją anonimowe? Dlaczego nikt nie wie kto jest ich twórcą? Dlaczego tak mało osób jest zainteresowanych okresem ich powstania? Czyżby stały się zbyt powszechne, nudne?".

Urban Spot udostępnia możliwość błyskawicznego dotarcia do zasobów wiedzy dotyczących budynku takich jak: rok powstania, funkcja budynku, dane projektanta i wykonawcy, rodzaj materiałów i ich producenta, wydarzeń związanych z obiektem, a nawet fachowych źródeł w literaturze. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy stoimy przed budynkiem, który urzekł nas swoim pięknem i chcemy natychmiast dowiedzieć się o nim czegoś więcej. Sięgamy wtedy po telefon komórkowy i łączymy się z Urban Spot - architektoniczną mapą świata, która udzieli nam wyczerpującej odpowiedzi na nasze pytanie.

Z punktu widzenia funkcjonalności, mamy do czynienia z portalem społecznościowym w pełnym tego słowa znaczeniu. To użytkownicy tworzą jego zawartość, współtworząc bazę obiektów, dodając zdjęcia, opisy, komentarze. Urban Spot wychodzi naprzeciw ludziom i firmom z branży - udostępniając medium do prezentacji siebie i własnych projektów. Ma to wymiar zarówno biznesowy, jak i społecznościowy, bowiem miejsce to umożliwia komunikację pasjonatom tematu, organizując tym samym czas wolny. Tutaj przydatne informacje znajdzie każdy, kto choć trochę interesuje się architekturą lub szuka potrzebnych mu danych. Jest to kompendium wiedzy, której w takim wymiarze - podanej w sposób kompleksowy i wyczerpujący - nie znajdziemy nigdzie. Dla kogoś, kto buduje dom i podobają mu się pewne rozwiązania, które zaobserwował w innym budynku, możliwość dotarcia do informacji związanych z projektantem, wykonawcą, czy użytymi materiałami, jest bezcenna.

Nasza strona używa plików cookies.
Przeczytaj politykę prywatności